Klubové závody II. Akademie Cup 2014

Dne 23. května 2014 proběhly v Dojo Akademie druhé klubové závody „II. Akademie CUP 2014“. Celkem se zúčastnilo 84 závodníků (členů Akademie). Závody v tradičním karate slouží jako tréninková forma toho, jak využít své karate pod psychickou zátěží, se kterou se musí obránce vyrovnat v okamžiku napadení. Zároveň slouží jako motivační nástroj zejména pro děti.

Rozhodčími závodů byli Robin Bařák 4. dan, Andrea Verbíková 1. dan, Jitka Nezvalová 1. dan, Robert Pastyřík 1. dan

Děti závodily v disciplíně kata, která byla rozdělena do tří skupin dle barvy pásků. Dospělí měli závody kata a také kumite (zápas). Závodilo se vyřazovacím systémem na praporky včetně repasáže.

Kromě tradičního poháru „Akademie Cup“ pro vítěze jednotlivých kategorii byly předány medaile a věcné ceny. Věcné ceny předávala také paní Romana Bujáčková, která zastupovala ZOO Zlín v rámci našeho partnerství japonské zahrady Mu-Shin, která je součástí ZOO Zlín.

„Všichni účastníci závodů mě velmi mile překvapili svými výkony. Na dětech je vidět, jak velký kus práce zvládly za letošní školní rok. Jsem na ně hrdý a věřím, že i jejich největším fanouškům – rodičům a prarodičům se závod líbil“. Uvedl trenér Robin Bařák.