Medailový úspěch Hany Juráňové na Evropském šampionátu ITKF v Portugalsku

Ve dnech 28. a 29.10. se v portugalském městě Vila do Conde konal Evropský šampionát organizace ITKF, na kterém Českou republiku a Akademii karate Zlín reprezentovala trenérka Hanka Juráňová v disciplínách kata, fukugo, kumite tým a kata tým. Hlavní trenér Akademie sensei Robin Bařák působil na turnaji v roli mezinárodního rozhodčího a patřil k těm nejzkušenějším rozhodčím, kteří na turnaji rozhodovali.

Český reprezentační tým do Portugalska vyrazil v úterý v brzkých ranních hodinách z důvodu dostatečné aklimatizace na místě. Oficiální zahájení celého turnaje bylo na programu v pátek večer, které provázelo vystoupení portugalských umělců, přičemž samotná soutěž začala v sobotu odpoledne.

V těžké konkurenci závodníků ze čtrnácti zemí z celé Evropy se Hance podařilo vybojovat bronzovou medaili v kata týmu společně se závodnicemi z Brna Hanou Venturovou a Annou Zlámalovou. Zároveň Hanka zvládla obsadit ještě čtvrté místo v individuální disciplíně kata, což lze v nabité konkurenci více než dvaceti výborných karatistek považovat za krásný výsledek.

Pro všechny závodníky byla účast na portugalském mistrovství Evropy skvělá zkušenost a my doufáme, že příští rok budou výsledky minimálně stejně uspokojivé, jako tomu bylo letos.

Byla to velmi zajímavá a obohacující zkušenost. Pro rozvoj karate je totiž nesmírně důležitá vzájemná inspirace mezi karatisty. Sledovat ostatní závodníky z týmu nebo i jiných zemí má pro mě obrovskou hodnotu. Dává to pak další náboj a impulz do tréninku. Děkuji trenérům za přípravu a především děkuji Hanči a Aničce za nejlepší parťáky, jaké jsem si mohla přát.

řekla trenérka a závodnice Hana Juráňová

Podporují nás

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/SR1UPUsHKLUhGKeW8