Výsledky: 15 medailí vybojovali zlínští karatisté na 34. Mistrovství Evropy WTKF

Vyvrcholením letošní závodní sezóny se stalo očekávané Mistrovství Evropy, které proběhlo v brněnské hale DRFG (Rondo) v sobotu 9. listopadu 2019. Soutěže se zúčastnilo 186 závodníků z 14 zemí Evropy. Ze všech klubů v České republice se vybírají ti nejlepší do státní reprezentace České republiky a my jsme hrdi, že mezi nimi pro tento turnaj bylo i 10 závodníků ze Zlína, jmenovitě Hana Juráňová, Josefína Přecechtělová, Jindřich Mašláň, Daniel Veselý, Vojtěch Mašláň, Saša Šindel, Šimon Terč, Mikuláš Přecechtěl, Michal Pavlík a Petr Janík. Podmínkou pro start bylo být držitelem černého pásku, kterou Mikuláš s Petrem splnili teprve nedávno.


Po formálním zahájení v 15 hodin a proslovu sensei Vladimíra Jorgy, začaly týmové kategorie En-bu a Kata Team. V těchto kategoriích nás reprezentoval team ve složení Šindel, Terč, Přecechtěl. Přestože trénovali pouze něco přes měsíc, dokázali dosáhnout na stříbrnou medaili v konkurenci zkušenějších a starších závodníků. Saša, Šimon i Mikuláš poté předvedli skvělé výkony i v individuálních kata: Saša vybojoval zaslouženou bronzovou medaili po hodinách tvrdého tréninku, Mikuláš se dostal až do finále.

Do první krve pak bojoval Vojta Mašláň, který i po tvrdé ráně do obličeje dokončil zápas. Stejně tak soutěžil i Dan Veselý, který získal stříbrnou medaili po 3minutovém zápase s polským karatistou. Mezi pravidelné bojovníky v kategorii seniorů patří také Jindra Mašláň. Ten opět předvedl výborné zápasy proti ukrajinským a polským karatistům.
V kumite znovu potvrdila formu a odhodlání nebojácná Hanka Juráňová v individuálním kumite a také v kumite týmu žen proti polské reprezentaci. Dlouhé hodiny strávené v kimonu, ať už jako trenérka nebo účastník na tréninku, se projevily, protože v kata se dostala až do finální čtveřice a v kumite tým získal stříbrnou medaili a cenné zkušenosti.

Krásným výkonem se v evropské konkurenci blýskla Josefína Přecechtělová, které se podařilo dostat v kata do finále a umístit se na čtvrtém místě. Své nasazení přenesla i do zápasu v disciplíně fukugo a zápas s favoritkou své kategorie sice prohrála, ale rozhodně se nezalekla a svou soupeřku na cestě za titulem potrápila.

Premiéru na Mistrovství Evropy zažil Petr Janík v kumite týmu Janík-Přecechtěl-Šindel-Pavlík. I když se o startu v této kategorii dozvěděli kluci až v pátek odpoledne, dokázali v konkurenci polského, litevského, italského a ukrajinského týmu získat stříbrnou medaili.

Speciální poděkování patří týmu doktorů, kteří se starali o zdraví nejen zlínských závodníků. MUDr. Martina Přecechtělová a MUDr. Radovan Vrána se zasloužili o hladký průběh celé soutěže.
Děkujeme všem fanouškům, koučům a velké díky patří samozřejmě i rozhodčím. Celou dobu panovala příjemná atmosféra a bylo vidět odhodlání všech předvést své nejlepší karate. Oss!

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/u5GwF33wfnc48UjXA

 

Výsledky

Hana Juráňová
2. místo Kumite team Youths+Seniors – Women’s Team Kumite
4. místo Kata Seniors – Women’s Individual Kata

Josefína Přecechtělová
4. místo Kata Youths – Women’s Individual Kata
4. místo Fukugo Youths – Women’s Fukugo

Jindřich Mašláň
3. místo Kumite team Youths+Seniors – Men’s Team Kumite
7. místo Kata Seniors

Daniel Veselý
2. Kumite Youth – Men’s Individual Kumite
3. Kumite team Youths+Seniors – Men’s Team Kumite

Vojtěch Mašláň
3. Kata team Youths+Seniors – Men’s team Kata
3. Fukugo Youths – Men’s Fukugo

Saša Šindel
3. Kata Juniors – Men’s Individual Kata  (společně s Přechechtěl, Terč)
2. Kata team Juniors – Men’s team Kata
2. Kumite team Cadets+Juniors – Men’s Team Kumite (společně s Přecechtěl, Pavlík, Janík)

Šimon Terč
2. Kata team Juniors – Men’s team Kata   (společně s Šindel, Přecechtěl)

Mikuláš Přecechtěl
2. Kata team Juniors – Men’s team Kata   (společně s Šindel, Terč)
2. Kumite team Cadets+Juniors – Men’s Team Kumite (společně s Pavlík, Šindel, Janík)
3. místo Fukugo Cadets – Men’s Fukugo
4. místo Kata Cadets – Men’s Individual Kata

Michal Pavlík
2. Kumite team Cadets+Juniors – Men’s Team Kumite (společně s Přecechtěl, Šindel, Janík)

Petr Janík
2. Kumite team Cadets+Juniors – Men’s Team Kumite (společně s Přecechtěl, Šindel, Pavlík)