Výsledky: 30 medailí pro Zlín na 2.kole Národního poháru ČATK 2021 v Luhačovicích

V sobotu 6.11. proběhlo v hale Radostova v Luhačovicích 2.kolo Národního poháru v tradičním karate. Akademie karate Zlín byla pro tento turnaj hlavním pořadatelem.

Jedním z úkolů hlavního pořadatele je poskládání tatami na soutěžní placy. Proto začal zavodní den pro velkou část zlínské posádky už dvě hodiny před samotným zahájením turnaje.

Dopolední část již tradičně odstartovala kategoriemi kadetů, mladších juniorů, starších juniorů a seniorů. Zde exceloval trenér Daniel Veselý, který nebyl poražen ani v jedné ze svých disciplín a získal tedy tři zlaté medaile. Zlato si odvezli i Jakub Havlíček a Ondřej Sabol. Oba za disciplínu kata.

Po polední pauze byl turnaj věnován dětským kategoriím. I zde máme neporaženého. Byl jím Štěpán Klimánek, a to v disciplíně kumite.

Pro některé karatisty ze Zlína to byla závodní premiéra. Ta se nejvíce povedla Eleně Hegmonové, která si z kategorie nejmladších odvezla stříbro v kumite.

Celkově se ze Zlína zúčastnilo 39 závodníků a těm se podařilo získat 6 zlatých, 10 stříbrných, 14 bronzových medailí.

Jsem rád, že zlínská výprava byla opět nejpočetnější a potvrdili jsme kvality našich karatistů v rámci jednotlivých závodních kategorii. Nadšení celého týmu při společném rozcvičení a nasazení, které jsme mohli vidět na zápasištích, odráží u závodníků jejich zodpovědný přístup k tréninku napříč věkovými kategoriemi. Určitě se v přípravě musíme soustředit zejména na dynamiku v technikách a formu na jejich konci. Letošní netradiční závodní sezóna se blíží ke konci v podobě Mistrovství České republiky, a tak se vracíme opět do závodní přípravy s cílem být příště ještě lepší. uvedl sensei Robin Bařák.

Děkujeme všem dobrovolníkům z řad Akademie karate Zlín, kteří pomáhali při přípravě turnaje, skládání a rozebírání tatami a také zlínským rozhodčím za kvalitně odvedenou práci.

Posledním závodem tohoto roku bude Mistrovství České republiky, které proběhne 4.12. v Brně.