Výsledky: Daniel Veselý stříbrný na Silesia cup!

V sobotu 13. května se v polské Bytomi konal Slezský pohár. Jedná se o otevřený mezinárodní turnaj, kterého se účastní silná konkurence. Letos se do turnaje přihlásilo 750 závodníků z 41 klubů.

K sousedům do Polska vyrazil z Akademie karate Zlín 4členný tým ve složení: Daniel Veselý, Petr Janík, Martin Chrástecký a Saša Šindel.

Nejúspěšnějším závodníkem ze zlínského týmu se stal Daniel Veselý, který získal krásnou stříbrnou medaili za kumite, kdy si ve finále zazápasil s aktuálním mistrem světa. Daniel si musel, ze zdravotních důvodů, dát na pár měsíců závodní pauzu a toto byl tedy po delší době jeho první závod.

Wow! Byl to nepopsatelný pocit vrátit se závodně na tatami a dokonce se dostat do finále! Ale to byl jen příjemný bonus. Samozřejmě, že jsem byl nervózní zápasit poprvé po tak dlouhé nechtěné pauze, ještě k tomu na mezinárodním turnaji se špičkovou konkurencí. Když ale zápasy začaly, tak všechno šlo stranou a já jsem si užíval každý moment. Jsem spokojený, jak to dopadlo a jsem rád, že jsem mohl zápasit s jedním z nejlepších karatistů, vím na čem dál pracovat a že je to stále kam posouvat.

řekl Daniel Veselý po turnaji

Petr Janík sice v kumite medaili nezískal, avšak jedno malé vítezství se mu podařilo. Při jednom zápase dal soupeři ukázkový ippon (technika ohodnocena 8 body) a byl jedním ze žhavých adeptů na udělení ceny za nejlepší techniku turnaje!

Saša Šindel se umístil na 5.místě v kata. Při kumite narazil v prvním kole na silného soupeře a k dalším zápasům se tedy nedostal. Podobně na tom byl i Martin Chrástecký, který v kata obsadil 7.místo a ačkoliv byl jeho zápas s prvním soupeřem velmi vyrovnaný, do dalšího kola nakonec nepostoupil.

Děkujeme klukům za reprezentaci nejen Zlína, ale i České republiky. Věříme, že ti kteří budou vybráni do užšího výběru reprezentace, nasbírané zkušenosti úspěšně zúročí na letošním Mistrovství Evropy, které se bude konat v říjnu.

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/2hUfGjzozqRzUaY6