Hana Juráňová a Petr Janík jsou mezi 10 nejúspěšnějšími sportovci města Zlína

V úterý 25.4.2023 proběhlo ve zlínském Kongresovém centru vyhlášení deseti nejlepších sportovců města Zlína za rok 2022. Mezi oceněnými byli hned dva členové Akademie karate Zlín, Hana Juráňová a Petr Janík.

Statutární město Zlín i letos ocenilo celoroční vysoké nasazení a úspěchy sportovců. Slavnostním večerem provázel moderátor Petr Vichnar a příjemný hudební doprovod zajistil zpěvák Martin Chodúr. Ze slavnostního večera si odnesli tituly a ceny sportovci nominovaní do stejných kategorií jako vloni.

Kromě Hany a Petra bylo oceněno dalších osm sportovců – jednotlivců. Jmenovitě sportovní gymnasta Jonáš Daněk, házenkářka Michaela Daňková, parkourista Martin Chromeček, plavec Miroslav Knedla, judistka Markéta Korčáková, plavkyně Jana Přibylová a triatlonista Petr Vabroušek.

Velmi si vážím tohoto ocenění a chtěla bych poděkovat za skvělé zázemí, kterého se mi díky Akademii karate Zlín dostává. Především bych pak chtěla poděkovat našim svěřencům, nejen z řad dětí, protože jsou to hlavně oni, kteří mě inspirují.

řekla Hana Juráňová po slavnostním vyhlášení

Dosažené sportovní výsledky Hany Juráňové za rok 2022:

Mistrovství světa WTKU – Polsko

3. místo v kategorii Kata tým (společně s Zlámalová Anna a Venturová Hana)

2. místo v kategorii Kumite tým (společně s Dohnalová Petra, Zlámalová Anna, Stará Anna)

Mistrovství České republiky v tradičním karate

1. místo v kategorii Kumite

1. místo v kategorii Kata

1. místo v kategorii Fukugo

Děkuji rodině, přátelům a všem kteří mě podporují. Momentálně je mou prioritou úspěšné zvládnutí maturity a udržování doposud natrénované formy. Poté se opět pustím do solidní přípravy, a to především v kumite a celkově zápasení, které mě na karate velmi baví.

dodal Petr Janík po slavnostním vyhlášení

Dosažené sportovní výsledky Petra Janíka za rok 2022:

Mistrovství světa WTKU – Polsko

  1. místo v kategorii Kumite do 21 let

Mistrovství České republiky v tradičním karate

  1. místo v kategorii Kumite do 21 let

Národní pohár v tradičním karate – 1. kolo

  1. místo v kategorii Kumite do 21 let
  2. místo v kategorii Fukugo do 21 let

Národní pohár v tradičním karate – 2. kolo

  1. místo v kategorii Kumite do 21 let

Titul absolutního vítěze ankety Nejúspěšnější sportovec města Zlína za rok 2022 získala hokejistka Natálie Mlýnková. Na slavnostním večeru Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců v Kongresovém centru Zlín byl oceněn i sportovní kolektiv – starší dorostenky Handball Clubu Zlín.

Cenu primátora v kategorii mládež si odnesli sáloví cyklisté Tomáš Horák a Radek Adam z Tělocvičné jednoty Sokol Zlín-Prštné.

Držitelkou ceny za mimořádný přínos zlínskému sportu je Kateřina Hálová, dlouholetá členka Atletického klubu Zlín. Nejúspěšnějším zdravotně postiženým sportovcem minulého roku je plavkyně Nela Divošová z SK Berani Naděje Zlín.

Všem oceněným sportovcům gratulujeme.

Fotogalerie a videozáznam ze slavnostního vyhlášení

https://photos.app.goo.gl/QnUFYNLWUbdS763u9