Výsledky: Mikulášský turnaj 2018

Dne 7. 12. 2018 se v Dojo naší Akademie konal již čtvrtý ročník Mikulášského turnaje. V tomto tradičním neformálním turnaji se 63 mladých karatistů utkalo v 8 kategoriích na základě pásku a věku. Díky domácímu prostředí a příjemné atmosféře byly tyto závody skvělou příležitostí ke sběru zkušeností a staly se motivací pro nadcházející závodní sezónu. Pro mnoho dětí byly tyto závody možností, jak si vyzkoušet kumite (zápas) jinde než na klasických závodech. Na místech rozhodčích letos seděli Robin Bařák, Hana Juráňová, Jindřich Mašláň, Vojtěch Mašláň, Josefína Přecechtělová, Saša Šindel a Šimon Terč.
Obecenstvem byli rodiče, prarodiče a sourozenci závodníků, kteří potleskem utvářeli atmosféru. Všechny děti obdržely mikulášský balíček včetně dárku od sponzora, firmy Vitar, která dodala pitný režim v podobě Capri-Sun nápojů i pro rozhodčí. Za pomoc děkujeme také Mikuláši Přechechtělovi, který je aktuální Mistr světa v tradičním karate v kategorii kata do 15 let a méně zkušeným závodníkům pomáhal s nástupy na zápasy a dával rady do jednolivých kol.

Osobně mám Mikulášský turnaj velmi rád. I když je to nejméně formální turnaj za celou sezonu, děti většinou předvedou jedny z nejlepších výkonů, protože nejsou svázány zbytečným stresem. Všichni si jej užijou a to je nejdůležitější. Líbilo se mi, že řada závodníků se na místě odhodlala a vystartovala i v kumite oproti původním plánům a to zejména u hnědých pásků, ze kterých by si ty modré pásky měly vzít příklad. Současně musím pochváli Staňu Matúška za perfektní podmet, který při turnaji předvedl. Díky také za pomoc rozhodčím, kteří rozhodovali bez nároku na honorář a o to větší částku jsme mohli investovat do Mikulášských balíčků pro děti. uvedl Robin Bařák – hlavní trenér

Výsledky

KATA děti žluté a oranžové pásky
1. Brázda Jiří
2. Maňásková Justýna
3. Najman Jakub

KATA děti zelené pásky
1. Štěpán Trnovec
2. Tomáš Raška
3. Adam Lamberk

KATA děti modré pásky (7-10 let)
1. Tomšů Rozálie
2. Šterba Adam
3. Cuřín Ondra

KATA děti modré pásky (11-14 let)
1. Navrátil Marek
2. Šemoda Filip
3. Lorencová Ema

KATA děti hnědé pásky
1. Matúšek Stanislav
2. Šimonová Patricie
3. Hájek Tomáš

KUMITE chlapci modré pásky
1. Navrátil Ondřej
2. Dolský Ivan
3. Frgal Jakub, Navrátil Marek

KUMITE dívky hnědé pásky
1. Šimonová Patricie
2. Červinková Markéta
3. Zelinová Aneta

KUMITE chlapci hnědé pásky
1. Šimon Maňásek
2. Stanislav Matúšek
3. Tomáš Hájek, David Novotný

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/5nfME6NtiqpAFuNz7