V sobotu 11.11. se ve Vsetíně uskutečnilo třetí a poslední kolo národního poháru v tradičním karate. Byly to zároveň poslední závody před Mistrovstvím České republiky, které se uskuteční 25.11. v Brně. Akademii karate Zlín tradičně reprezentoval početný tým – na poslední kolo národního poháru vyrazilo závodit 67 zlínských karatistů, kteří dohromady získali krásných 47 medailí. Hlavní trenér Akademie sensei Robin Bařák plnil na turnaji roli hlavního rozhodčího, jehož úkolem je dohlížet na plynulý a ničím nerušený průběh celé soutěže.

Pokračovat ve čtení: Závodníci Akademie karate Zlín na posledním kole národního poháru ve Vsetíně vybojovali 47 medailí

Dopolední blok závodů tradičně patřil seniorům, juniorům a kadetům. V nejstarších kategoriích tradičně dominovali trenéři Akademie. V kata seniorů a starších juniorů se na prvních třech příčkách umístili pouze závodníci ze Zlína. Byli to Saša Šindel, Milan Filip a Daniel Veselý, kteří díky svým pěkným výkonům nechali konkurenci daleko za sebou. Saša s Danem pak následně nastoupili i do disciplíny fukugo, ve které se spolu ve finále střetli o zlaté medaile. V dramatickém zápase se podařilo Danovi zvítězit, Saša skončil na druhém místě. Bronzovou medaili si na krk pověsil Petr Janík, který se jako junior mezi seniory neztratil a na třetím místě se umístil naprosto po právu.

Mezi kadetkami nejvíce zazářila Gita Toboláková, která si ze Vsetína odvezla hned čtyři medaile. Ve fukugo brala Gita bronz, v kata stříbro a v kumite se v konkurenci zkušených reprezentantek, které mají za sebou starty na mistrovství Evropy i mistrovství světa, radovala ze zlaté medaile. Stříbro pak ještě přidala v disciplíně enbu, kde společně s Alanem Bařákem skončili těsně pod prvním stupněm.

Mezi kadetkami s bílými, žlutými a oranžovými pásky se v kata podařilo zvítězit Ema Kramlové. Na třetím místě se mezi kadetkami umístila Lucie Divilková. Obě děvčata tak potvrdila dobrou formu.

Nejúspěšnější závodnicí celého turnaje se pak stala trenérka Akademie Hana Juráňová. Hanka nastoupila na kata, kumite a fukugo a každý ze svých startů proměnila ve zlatou medaili.

Ve 13:30 se konalo oficiální zahájení závodů a mohly tak odstartovat dětské kategorie. Mezi žáky a žákyněmi A se medailově zadařilo Damianu Bařákovi, který v kata získal bronz a v kumite našel přemožitele až ve finále a odnesl si tak stříbrnou medaili. Stříbrnou medaili v kumite vybojoval i Gia Bao Ho mezi žáky B. Ve stejné věkové kategorii se mezi vyššími pásky o medaile postarali Štěpán Klimánek (1. místo v kata), Pavel Novosád (3. místo v kumite), Dorota Šidlová (1. místo v kata) a Emilly Žitníková (2. místo v kumite, 3. místo v kata). Mezi žákyněmi C největší úspěch zaznamenala Nea Macková, jenž vyhrála v disciplíně kata a v kumite skončila na druhém místě. Nea se ve finále kata střetla s Emou Mikelovou, která si odnesla stříbrnou medaili. Dalším výrazným úspěchem byla bronzová medaile Ho Thanh-Mai z disciplíny kata. Poslední medailí z této bohaté sbírky mezi žákyněmi C byla bronzová medaile kata týmu ve složení Nea Macková, Ho Thanh-Mai a Nikita Kubáníková.

Mezi nejstaršími dětmi z kategorie D se z největšího úspěchu radovala Rozálie Tomšů, která nenašla konkurentku v kata a zlatou medailí potvrdila, že se její kata stále zlepšuje. Velkou pochvalu zaslouží také Lukáš Chrástecký, který v kumite úspěšně prošel až do finále a po jeho skončení si na krk mohl pověsit stříbrnou medaili. Vítězství v disciplíně kumite v kategorii 9.-7. kyu vybojoval Jaroslav Béza, který ke zlatu přidal také bronz z kata.

Velké poděkování patří rozhodčím z našeho klubu, kterými byli sensei Robin Bařák jako hlavní rozhodčí, dále potom Hana Juráňová, Saša Šindel, Daniel Veselý a Petr Janík. Dále potom trenérům Marku Čechákovi a Milanu Filipovi, kteří se o závodníky celý den starali a dohlíželi na to, aby na tatami nastoupili včas a připravení. Pro vybrané závodníky, kteří budou startovat na Mistrovství České republiky, byly tyto závody posledním ostrým testem před vrcholem sezóny. Přejeme jim proto, aby i na posledních celorepublikových závodech předvedli stejně dobré výkony jako na 3. kole národního poháru ve Vsetíně.