22 medailí pro závodníky Akademie z krajského kola Jihomoravského kraje

Mistrovství Evropy v Rimini se blíží a zlínští reprezentanti, kteří na začátku října vyráží do Itálie, jeli otestovat svou formu na krajské kolo Jihomoravského kraje v tradičním karate do Brna. A jak bývá dobrým zvykem zlínských závodníků, přivezli z turnaje spoustu medailí a potvrdili tak, že jsou na evropský šampionát dobře připravení.

V sobotu 23.9. 2023 se v brněnské hale Lesná konalo Krajské kolo Jihomoravského kraje v tradičním karate, kam byli zároveň pozváni i závodníci, kteří budou Českou republiku reprezentovat na Dětském evropském poháru WTKU 2023 a na seniorském mistrovství Evropy v italském Rimini.

Zlínský tým vyslal do Brna patnáctičlenný tým, který v disciplínách kata, kumite a fukugo v těžké konkurenci vybojoval nádherných 22 medailí.

Dopolední hodiny tradičně patřily kategoriím seniorů a starších juniorů, kde měla zlínská Akademie početné zastoupení. Zkušení reprezentanti Saša Šindel a Daniel Veselý potvrdili dobrou formu před blížícím se evropským šampionátem, kdy Saša ovládl svou oblíbenou disciplínu kata a Dan dominoval v kategoriích kumite a fukugo. I další medailové pozice v seniorských kategoriích obsadili zlínští závodníci. Saša vedle zlaté medaile z kata získal ještě stříbrnou medaili z kumite a kompletní medailovou sbírku zkompletoval díky zisku třetího místa z disciplíny fukugo. Na třetí příčce v kumite skončil Michal Žváček.

Petr Janík dostál své pověsti skvělého zápasníka a jako starší junior se neztratil v konkurenci seniorů a dokázal vybojovat krásnou stříbrnou medaili v disciplíně fukugo, která patří mezi nejnáročnější soutěžní disciplíny v tradičním karate, neboť v ní karatisté musí být nejen dobří zápasníci, ale musí mít také excelentně natrénovanou kata kitei. Ve fukugo totiž závodníci soutěží takovým způsobem, že v jednom kole zápasí, ve druhém cvičí kata.

Na medailové pozice dosáhla také Maryna Nikolaiets, která se hned ve dvou případech radovala z medailí. V kata skončila těsně pod medailovými stupni a skončila v celkovém pořadí čtvrtá. Náladu si ale spravila v kumite a fukugo. V obou případech Maryna získala bronzovou medaili.

Z našich mladších závodníků nejvíce zazářily Dorotka Šidlová, Thanh-Mai Ho, když předvedly skvělé nasazení a vyhrály disciplínu kumite. Další první místo do rozsáhlé sbírky zlínských medailí přidala i Veronika Novosádová, která zvítězila v kata. Zlínské barvy úspěšně reprezentovaly také Helena Filipová s Elenou Hegmonovou. Helenka si na krk pověsila dvě stříbrné medaile. Jednu za kata, druhou za kumite. Elenka z turnaje odjížděla se dvěma bronzovými medailemi z kata a z kumite. Slušný výkon předvedla také Adriana Ondilla, která však bohužel na medailové pozice nedosáhla.

Zlínští závodníci sbírali medaile i v chlapeckých kategoriích. O zlatou medaili se postaral Gia Bao Ho, který nenašel přemožitele v kumite. Další medaili z kumite, a to bronzovou, zajistil zlínskému klubu Dominik Pekař. V kata skončil těsně pod první příčkou Jaroslav Vočadlo, jenž si za svou povedenou kata z Brna odvezl stříbrnou medaili.

Všichni závodníci ze zlínské Akademie v posledním testu před evropským šampionátem obstáli na jedničku. Potvrdili tak to, že se už několik měsíců na vrchol letošní sezony poctivě připravují v dojo pod vedením svých trenérů. Nezbývá než doufat, že podobně kvalitní výkony předvedou i na začátku října v Itálii a přivezou do Zlína další cenné kovy.

Fotogalerie:

https://photos.app.goo.gl/t1gEMbLnuSCWctmF9

Výsledky:

Helena Filipová

2. místo (kata žákyně C 6.-4. kyu)

2. místo (kumite Jiyu Ippon žákyně C)

Pavel Novosád

3. místo (kata žáci B 6.-1. kyu)

2. místo (kumite Kihon Ippon žáci B 6.-1. kyu)

Veronika Novosádová

1. místo (kata žákyně D – 3.-1. kyu)

Dorota Šidlová

1. místo (kumite Kihon Ippon žákyně B 6.-1. kyu)

Elena Hegmonová

3. místo (kata žákyně B 6.-1. kyu)

3. místo (kumite Kihon Ippon žákyně B 6.-1. kyu)

Jaroslav Vočadlo

2. místo (kata žáci D 6.-4. kyu)

Dominik Pekař

3. místo (kumite Jiyu Ippon žáci D)

Gia-Bao Ho

1. místo (kumite Kihon Ippon žáci B 9.-7. kyu)

Thanh-Mai Ho

1. místo (kumite Kihon Ippon žákyně C)

3. místo (kata žákyně C 9.-7- kyu)

Maryna Nikolaiets

3. místo (kumite starší juniorky)

3. místo (fukugo seniorky, starší juniorky)

Daniel Veselý

1. místo (kumite senioři)

1. místo (fukugo senioři, starší junioři)

Saša Šindel

1. místo (kata senioři)

2. místo (kumite senioři)

3. místo (fukugo senioři, starší junioři)

Michal Žváček

3. místo (kumite senioři)

Petr Janík

2. misto (fukugo senioři, starší junioři)