Jaké bylo: Soustředění Lesková 2013

Nejlepších 6 dní v roce pro Akademii, to je letní soustředění, které se letos konalo v termínu 20. – 26.7.2013 v areálu Lesková a Hotelu Galík ve Velkých Karlovicích.  Soustředění se celkově zúčastnilo 103 karatistů z Akademie karate Zlín, Valašské Meziříčí, Brna a Rožnova pod Radhoštěm.

Tréninky v rámci soustředění vedli Sensei Robin Bařák 4.dan a Radek Januš 4. dan, který je hlavní trenér Akademie karate ve Valašském Meziříčí.  Každý den se konaly 3 tréninkové bloky (ranní rozcvička spojená s fyzickou přípravou, dopolední a odpolední blok).

Karatisté Akademie Zlín ocenili možnost společně si zacvičit s hnědými a černými pásy z jiných oddílů včetně 3 medailistů z Mistrovství světa. Tréninky byly zaměřeny hlavně na strategii v zápase kumite a trénink s lapami.  V rámci soustředění jsme absolvovali i doprovodný program pro děti v podání nesčetného počtu her, soutěží a samozřejmě stezky odvahy v karate podání. Nejedno strašidlo si odneslo šrám nejen na cti z letošního „strašení“.  Třetí odpočinkový den jsme místo odpoledního tréninkového bloku absolvovali 15km výšlap na rozhlednu Třeštík a zpět.  Tradičně nejoblíbenější část – balonkovou bitvu nejvíce schytali trenéři. Příležitost „sejmout“ trenéra využili nejen děti, ale i někteří dospělí.

Poslední den soustředění se konaly závody, kde se neztratili ani zástupci Akademie karate Zlín.

2. místo Šimon Terč (kategorie kata 7. kyu)
3. místo Matyáš Kliment (kategorie kata 9. – 8. kyu)
3. místo Vojtěch Mašláň (kategorie kata 6. kyu  a výše)

Velké poděkování patří trenérům Robinovi a Radkovi a celému realizačnímu teamu v podání rodiny Kretíků a Hanky Venturové.

Bylo to krásné, bylo toho moc a už teď se těšíme na příští rok, kdy se soustředění bude konat v termínu 27.7. – 2.8.2014 , předpokládaná účast je 170 karatistů.

 

Fotogalerie

Soustředění Lesková 2013