Jaký byl: Letní karate camp Rusava 2019

Ve dnech 4.8. – 10.8.2019 uspořádala naše Akademie letní Karate camp v Hotelu Rusava I, II a jeho rozsáhlém areálu. Podruhé jsme se tak vrátili do krásné přírody Hostýnských vrchů do valašské obce Rusava.

V letošním roce působil na místě organizační tým ve složení (řazeno abecedně) Bařáková Michaela, Bařák Robin, Čechák Marek, Galádová Simona, Juráňová Hana, Mašláň Vojtěch, MUDr. Přecechtělová Martina, Veselý Daniel. V tomto složení jsme se starali celkem o 91 účastníků a opět se náš letní camp stal jedním z největších v České republice.

Po registraci všech 91 účastníků letošního karate campu jsme měli rozdělené dva zahajovací tréninky. Starší účastníky a děti s vyššími pásky čekalo překvapení v podobě tréninku se sensei Eyal Nir, 6. dan (Izrael), který dorazil na krátkou návštěvu a pozvání sensei Robina Bařáka během své prázdninové cesty po Evropě. Jako hostující instruktor zde odvedl dvouhodinový trénink zaměřený na základní reakce v zápase, který byl pro naše zkušenější karatisty velkým přínosem. Druhou skupinu dětí si na zahájení vzala na starost trenérka Hanka Juráňová, děti se rozdělily do týmů pod jednotlivé vedoucí pro celotáborovou hru Zlatý Gichin. Týmy nesly názvy: Karaťáci, Kiai!, Příběh bojovníka, První Samuraj a Japonec nakonec.

Každý den probíhaly 4 tréninkové bloky. Ranní rozcvička na probuzení a nastartování do nového dne. Dopolední tréninkový blok, který jsme věnovali rozvoji technické stránky karate, případně potřebnému zopakování teorie. Odpolední blok byl věnován hlavně fyzické zdatnosti, budování síly a rychlosti. Vnitřní krytý bazén jsme pak využívali pro děti ihned po tréninku ke kompenzačním cvičením a relaxaci, pro dospělé pak sloužil hlavně k tréninkům.

Pondělní netradiční ranní rozcvičku vystřídaly různorodé tréninky rozdělené podle pásků. Děti i dospělí trénovali na louce, v lese, na hřišti, v bazénu, ale také uvnitř v malém a velkém dojo. Jednotlivé skupiny zde na letním campu vedou téměř všichni trenéři z našeho klubu, tedy sensei Robin Bařák, Marek Čechák, Hanka Juráňová, Vojta Mašláň a Daniel Veselý. I do odpoledních tréninků za horšího počasí dali všichni maximální nasazení a poslední už se vraceli do hotelu v začínající bouřce. Ta se rychle přehnala a děti se po té v lese věnovaly stavbě příbytků pro své týmy.

Úterní ráno jsme po bosé rozcvičce a pozitivně naladění rozjeli v jednotlivých skupinách tréninky fyzičky, pilovali jsme svoje kata a hráli sportovní hry. Skupina nejvyšších pásků našich dospělých karatistů měla v bazénu velmi intenzívní trénink. Po obědě jsme vyrazili na plánovaný výšlap na Hostýn, náročnou 13 km trasu jsme zvládli doslova v rekordním čase. Na místě jsme rozdělení do skupinek stihli krátkou prohlídku baziliky a křížové cesty, dali si výborné hostýnské oplatky a zmrzlinu. Navečer se děti věnovaly plnění úkolů v celotáborové hře a po namáhavém dni všichni dodrželi večerku na 100%.

Středa na karate campu byla teplotně rekordní, teploměr na třicítce nám ale nezabránil na sobě stále makat! Den jsme začali intenzívním během s trenérem Markem a v průběhu dopoledne i odpoledne se téměř všechny skupiny věnovaly budování fyzičky. Zapotili jsme se v dojo, na hřišti, louce i v lese, kde byly tréninky zaměřené na kopy, cvičení stability i celkové budování fyzičky. Dospělí měli nachystaný náročný kruhový trénink. Odpoledne jsme stihli týmové hry na různých stanovištích jako byl třeba baseball, tahání břemene do kopce, prolézání obručí nebo chůzi po slackline. V podvečer pak ještě děti pokračovaly v psaní scénářů pro své týmové filmy v celotáborové hře o Zlatého Gichina.

Ve čtvrtek už všichni karatisté intenzívně makali zejména na svých kata na závěrečné závody. Zapotili se v dojo, na hřišti i v lese, kde byly tréninky zaměřené na kopy i celkové budování fyzičky. V podvečer děti pokračovaly v natáčení filmů pro vyhodnocení celotáborové hry. Na každém kroku bylo vidět týmového ducha, který tady panoval a také skvělou spolupráci všech dětí na společném úkolu. Po večeři jsme si s kytarou zazpívali hymnu karate campu, několik táborových písniček a opekli si výborné špekáčky. Za přípravu ohně děkujeme již tradičně Jirkovi Hegmonovi.

V průběhu pátečního dopoledne i odpoledne probíhaly ve velkém dojo závody pro všechny účastníky. Celkem 88 závodníků se utkalo ve 12 kategoriích (kata i kumite). Všichni po náročném týdnu předvedli úctyhodné výkony a ti nejlepší si odnesli limitovanou edici medailí Rusava Cup 2019 spolu s diplomy a věcnými cenami. Podvečer patřil ukončení boje o filmovou cenu Zlatého Gichina závěrečným promítáním všech týmových filmů. Skvěle jsme se pobavili a cena za nejlepší film putovala do týmu Karaťáci. V sobotu ráno začalo balením kufrů a všichni už se těšili na poslední společný trénink a potom už samozřejmě i na příjezd rodičů.

Sobotní ráno na Rusavě patřilo intenzívnímu závěrečnému tréninku všech 91 účastníků karate campu. Byla vyhodnocena celotáborová hra a také byly senseiem Robinem Bařákem předány certifikáty za absolvování campu a pamětní medaile pro všechny účastníky. Trenérka Hanka Juráňová ocenila kromě týmových kategorií i jednotlivce, např. za nejvíce usměvavého karatistu nebo za nejlépe uklizené pokoje v průběhu celého týdne. Proběhlo bleskové vyklizení hotelu, naobědvali jsme se a hurá domů! I závěr náročného týdne jsme si užili na maximum.

Každý večer v průběhu týdne jsme Vám přinášeli aktuální video report uveřejněný na našich facebookových stránkách společně s celkovým děním celého dne. Za rychlost informací a článků musíme poděkovat Míši Bařákové, která každý den do pozdních večerních hodin zpracovávala fotografie. S fotografováním jí vydatně pomáhal Saša Šindel, kterému také děkujeme za skvělé záběry. Hance Juráňové patří velký dík za udržování aktualit na našem profilu na Instagramu.

Všem dospělým účastníkům děkujeme, že i nad rámec svých tréninků a mnohdy na úkor vlastního odpočinku, připravili pro děti mnoho skvělých zážitků na letošním Karate campu!

 

Sponzoři

Děkujeme za drobné ceny na závody, které darovali rodiče našich karatistů.

Děkujeme Ing. Jiřímu Mikelovi za společnost Vitar s.r.o. za Capri-Sun, tradiční a oblíbené doplnění pitného režimu pro naše karatisty.

 

Výsledky Rusava Cup 2019

KATA děti A – hnědé a modré pásy

 1. místo Matúšek Stanislav
 2. místo Prokop Jáchym
 3. místo Červinková Markéta

KATA děti B – modré pásy 4. kyu

 1. místo Plášková Tereza
 2. místo Brázda Ondřej
 3. místo Lamberk Adam

KATA děti B – modré pásy 5. kyu

 1. místo Mikel Jiří
 2. místo Najman Jakub
 3. místo Mikel Jan

KATA děti C

 1. místo Zapletalová Viktorie
 2. místo Adamuška Albert
 3. místo Zapletal Lukáš

KATA dospělí A – černé a hnědé pásy

 1. místo Šindel Saša
 2. místo Přecechtělová Josefína
 3. místo Přecechtěl Mikuláš

KATA dospělí B

 1. místo Mikulcová Klára
 2. místo Kučerová Kateřina
 3. místo Cileček Štěpán Bohumil

KUMITE děti A – hnědé pásy muži 

 1. místo Prokop Jáchym
 2. místo Matúšek Stanislav
 3. místo Přibyl Martin, Zelina Dominik

KUMITE děti A – hnědé pásy ženy

 1. místo Červinková Markéta
 2. místo Perutková Lucie
 3. místo Krejčiříková Kateřina, Vykopalová Berenika

KUMITE děti B – modré pásy 4. – 5. kyu muži

 1. místo Zimčík Tomáš
 2. místo Najman Jakub
 3. místo Brůžička Dominik, Mikel Jiří

KUMITE děti B – modré pásy 4. – 5. kyu ženy

 1. místo Plášková Tereza
 2. místo Knápková Adriana
 3. místo Hutařová Marcela, Hnilová Helena

KUMITE dospělí A – černé a hnědé pásy muži

 1. místo Šindel Saša
 2. místo Hegmon Jiří
 3. místo Pavlík Michal, Přecechtěl Mikuláš

KUMITE dospělí A – černé a hnědé pásy ženy

 1. místo Přecechtělová Josefína
 2. místo Kurfürstová Irena
 3. místo Šikudová Lucie, Šimonová Patricie

 

Fotogalerie

https://photos.app.goo.gl/j49KHUZVBJYXRr9n8