Ondřej Sabol složil zkoušku na černý pás!

Do nového roku pro vás máme hned dvě nové zprávy! Ale všechno postupně.

Minulý rok si pro nás připravil velké výzvy. Některým z řad našich karatistů se ještě před koncem roku 2020 podařil velký posun v jejich karate ‚‚kariéře“. A o jaké milníky se jedná? Jeden z těch nejzásadnějších pokořil právě Ondřej Sabol.

Na začátku prosince se na krátkou chvíli otevřely tělocvičny a tedy otevřela i dojo. Mohly se tak konat zkoušky na STV dan (černé pásky), které pořádala Česká asociace tradičního karate. Stejně jako žákovské stupně (kyu) jsou rozděleny od 9. kyu – bílý pás až po 1. kyu – hnědý pás, tak také mistrovské stupně (dan) mají 9 stupňů, které jsou počítány od nejnižšího, tedy od 1. danu (první černý pás) až po 9. dan (nejvyšší technický stupeň).

Zkušebním komisařem byl předseda ČATK, Radek Januš 5.dan.

V rámci zkoušek musí každý adept na černý pás prokázat znalosti všech základních technik a schopnosti jejich provedení s maximálním nasazením a silou.

Ačkoliv podmínky k tréninku nebyly ideální, Ondra Sabol se nenechal odradit, po dobu nouzového stavu trénoval online, účastnil se online konzultací a věnoval se individuální přípravě. Díky tomuto přístupu a dlouhodobé píli, Ondra zkoušku složil bez větších problémů. Potvrdil tak, že kdo něco chce, tak hledá způsob, jak to zvládnout, ne důvod, proč to nejde a může tak hrdě nosit černý pás.
– trenéři akademie

Ondra je velmi zapáleným karatistou a během své dosavadní cesty i úspěšným závodníkem. Každoročně se umisťuje na medailových pozicích národních soutěží.

Gratulujeme Ondrovi ke složení této, pro každého karatistu, zlomové zkoušky.

Jsme rádi, že se mu zadařilo. Je to výsledek jeho tvrdé dřiny. Zároveň si přejeme aby ležatá osmička z nového pásku (viz úvodní foto) byla symbolem jeho nekončící cesty a neustálého rozvoje jeho karate.

Podívejte se do fotogalerie, kde jsou vidět první karate krůčky našeho novopečeného černého pásku. Vezměte to jako motivaci do Vašeho dalšího tréninku.

Fotogalerie:

https://photos.app.goo.gl/vE6b4ztQCvZxTGVj7