Víkendové soustředění v Niepolomicích

Ve dnech 20.5. – 22.5. vyrazil náš 24 členný tým na víkendové soustředění do partnerského klubu ATK Niepolomice-Krakow. Hned v den příjezdu jsme absolvovali společný večerní trénink pod vedením Michala Janusze a dlouhou cestu tak příjemně vykompenzovali. V sobotní den nás čekal dvoufázový trénink, 3 hodiny dopoledne a odpoledne, kdy jsme byli dopoledne rozděleni do skupin podle pásků a věku. Každý tak potrénoval, co bylo potřeba. Dětem se především líbil trénink enbu, které u nás v Akademii tolik necvičíme, ale postupně jej určitě do tréninků zařadíme. Odpolední blok byl ve znamení kumite, kdy si děti zacvičily i se staršími a zkušenějšími cvičenci, což bylo pro některé ze začátku nepříjemné, ale po chvíli si s tím poradili a bylo to pro ně velkým přínosem.

Mezi sobotními tréninky jsme se také stihli podívat do centra Niepolomic na místní zámek a shlédli jsme výstavu polských malířů a sochařů.

Poslední den soustředění jsme vyrazili do polské Bytomi na prestižní Silesia Cup 2016, kde každoročně není nouze o velkou konkurenci a závodníci tak mají možnost porovnat své výkony na příklad i s medailisty z Mistrovství Evropy i světa. V této tvrdé konkurenci se podařilo naší karatistce Simoně Galádové získat 3. místo v disciplíně kata a nutno podotknout, že to byl její první start na závodech, a tedy i první velmi cenná medaile. Ostatním zlínským závodníkům se bohužel nepodařilo probojovat až na medailové pozice, ale všichni získali cenné zkušenosti do dalších závodů a rady, na čem zapracovat na trénincích.

Obrovské poděkování patří hlavně realizačnímu týmu, a to manželům Přecechtělovým za zajištění převozu a starost o děti. Dále pak paní Bačové za vynikající stravu, kterou připravila pro všechny účastníky.

Děkujeme předsedovi ATK Niepolomice Pawlu Januszovi za pozvání do jeho dojo a také Michalu Januszovi a Katrin Kargbo za profesionální vedení tréninků, ze kterých jsme si my trenéři vzali nemálo inspirace do dalších tréninků v naší Akademii.

 

Fotogalerie

https://goo.gl/photos/S16dafrTuhwmMTen6