Zlínští karatisté získali na 2. kole národního poháru v Praze 56 medailí

V sobotu 27.4. se v Praze uskutečnilo 2. kolo národního poháru v tradičním karate, kterého se zúčastnilo 289 karatistů z celé České republiky. V takto těžké a nabité konkurenci získala Akademie karate Zlín celkem 56 medailí – 12 zlatých, 18 stříbrných a 26 bronzových.

Soutěž byla tradičně rozdělena na dva soutěžní bloky. V tom prvním o medaile bojovali senioři, junioři, mladší junioři a kadeti. Zde mělo zlínské karate své zastoupení díky trenérům klubu a reprezentantům, kteří jsou pro letošní rok členy širšího výběru národní reprezentace. Hlavním rozhodčím pro tuto soutěž bal hlavní trenér Akademie karate Zlín sensei Robin Bařák 5.dan.

Mezi seniorkami nejvíce vynikla Hana Juráňová, která zvítězila v disciplínách kata a fukugo. V kumite obsadila Hanka druhé místo, když až ve finále prohrála se svou kolegyní z dojo Marynou Nikolaiets. Maryna předvedla v kumite velmi pěkný výkon ve všech zápasech a po zásluze zvítězila.

V kategorii seniorů v disciplíně kata obsadili závodníci Akademie všechna tři medailová umístění. Zvítězil Saša Šindel, za ním následovali na druhém místě Daniel Veselý a na třetím Milan Filip. Dvě bronzové medaile v kumite a fukugo získal Petr Janík.

O další zlaté medaile se postarali v kategorii mladších juniorů Martin Chrástecký, který bral zlato v kata, a Gita Toboláková, která mezi juniorkami nenašla přemožitelku v disciplíně kumite.

Zlínští závodníci získávali medaile i v nejmladší kategorii dopoledního bloku. Nejvíce na sebe upozornil Martin Přibyl, který si na krk pověsil hned dvě medaile – stříbro z kumite a bronz z disciplíny fukugo. Dvě medaile získal i Alan Bařák. Bronz z kata a medaili ze stejného kovu také z kumite. Mezi dívkami skončila na třetím místě v kata Rozálie Tomšů.

Ve 14:30 odstartovala soutěž dětských kategorií. Velkou pochvalu zaslouží letošní nováčci, z nichž všichni předvedli velmi hezké karate. Zlatou medaili si z Prahy odvezla Nela Otáhalová, která porazila všechny své soupeřky v disciplíně kumite. Ve stejné věkové kategorii zlatou medaili získal i Gia Bao Ho, který naopak zvítězil v kata, když ve finále porazil Viléma Slezáka, se kterým se dobře zná z tréninků. Nejúspěšnější zlínskou závodnicí mezi dětmi se stala Dorota Šidlová, která zvítězila hned ve třech kategoriích. Nejdříve se Štěpánem Klimánkem zvítězila v enbu (secvičený boj dvou karatistů) a následně vyhrála obě individuální disciplíny – kata i kumite. V nejstarší věkové kategorii dětí v kumite zvítězil Jaroslav Vočadlo.

Všichni zlínští karatisté zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony. Poděkování také patří Marku Čechákovi a všem starším zlínským závodníkům, kteří se po celou dobu trvání odpoledního bloku o děti starali a dávali jim cenné rady do dalších zápasů.

Závodní sezona bude pokračovat už 25.5. třetím kolem národního poháru v Kuřimi, kde zlínští karatisté rozhodně nebudou chybět.