Saša Šindel se umístil mezi 10 nejúspěšnějšími sportovci města Zlína za rok 2023

V úterý 30.4.2024 se ve zlínském Kongresovém centru uskutečnilo vyhlášení nejlepších sportovců města Zlín za rok 2023. V desítce nejlepších sportovců se umístil také závodník Akademie karate Zlín Saša Šindel.

: Saša Šindel se umístil mezi 10 nejúspěšnějšími sportovci města Zlína za rok 2023

Kromě Saši bylo oceněno dalších devět sportovců – jednotlivců. Jmenovitě se jedná o tyto sportovce: gymnasta Jonáš Daněk, fotbalistka Klára Cahynová, parkourista Martin Chromeček, fotbalista Martin Cedidla, triatlonistka Helena Kotopulu, parkouristka Bára Krčmářová, sportovní lezec Šimon Potůček a 3D lukostřelec Tomáš Rožnovský.

Saša v roce 2023 zaznamenal celou řadu sportovních úspěchů. Sbíral medaile na národní i mezinárodní úrovni, když vedle spousty medailí z národních pohárů a titulu mistra ČR vybojoval dvě medaile na evropském šampionátu v italském Rimini (bronz z kumite týmu a stříbro z enbu).

Titul nejúspěšnějšího zlínského sportovce za rok 2023 si ze slavnostního galavečera odnesl osmnáctiletý plavec Miroslav Knedla. Oceněn byl taky nejúspěšnější sportovní kolektiv loňského roku – sáloví cyklisté Tomáš Horák a Radek Adam z TJ Sokol Zlín-Prštné.

Cenu primátora získal triatlonista Petr Vabroušek, ocenění za mimořádný přínos zlínskému sportu připadlo manželům Zděně a Janu Komrskovým, trenérům sportovní gymnastiky. Nejúspěšnějším zdravotně postiženým sportovcem se stal para-atlet a para-lyžař Přemysl Liška.

Všem oceněným sportovcům gratulujeme.

Chtěl bych poděkovat rodině za to, že mě odmala podporovala a umožnila mi jezdit na závody. Rád bych poděkoval také všem trenérům, kteří mi pomáhají se neustále zlepšovat. Poděkovat bych chtěl také všem kamarádům z dojo, se kterými se navzájem motivujeme.

řekl Saša Šindel na slavnostním vyhlášení

Fotogalerie a video z vyhlášení:

https://photos.app.goo.gl/ho9VPRAew6i4VSyp6

Dosažené výsledky Saši Šindela za rok 2023:

Národní pohár v tradičním karate – 1. kolo:

1. místo – kata senioři

Národní pohár v tradičním karate – 2. kolo:

1. místo – kata senioři

Národní pohár v tradičním karate – 3. kolo:

1. místo – kata senioři

Mistrovství České republiky v tradičním karate:

1. místo – kata senioři

Mistrovství Evropy WTKU – Itálie:

3. místo – kumite tým

2. místo – enbu