Dětský evropský pohár WTKU a dvakrát bronz pro zlínské karatisty!

V neděli 3.10. vyjel tým dětí z Akademie karate Zlín na Dětský evropský pohár, který se konal v polských Katowicích. Turnaj proběhl následující den v pondělí a do Zlína putovali hned 2 bronzové medaile!

Bylo to přesně 8 dětí, které odhodlaně reprezentovaly nejen město Zlín, ale především Českou republiku. Česká výprava přivezla celkem 56 závodníků z programu Karate talent.

Mezi rozhodčími na tomto turnaji byli i sensei Robin Bařák a Lucie Šikudová.

V těžké konkurenci se podařilo vyhoupnout na stupně vítězů Štěpánu Klimánkovi a Verči Novosádové. Štěpán se umístil třetí v disciplíně kata a Verča ukázala pravý spirit zápasnice a vybojovala si tak třetí místo v kumite.

Malý kousek od medaile byla Klára Mikešová. Čtvrtým místem v kata jí medaile unikla opravdu jen o kousek

Krásné výkony předvedli také zbylí členové týmu. Pavel Novosád, Kristýna Mikešová, Rozálie Tomšů, Barbora Valeriánová a Elena Müllerová sice na medailové příčky nedosáhli, zacvičili však parádní karate a rozhodně se bylo na co dívat!

I přes nucenou pauzu, kdy jsme trénovali část roku jen online u obrazovek, naši závodníci předvedli velmi pěkné výkony a jsem na ně pyšný, jelikož i v konkurenci těch nejlepších z Evropy se neztratili. Jako člen organizační komise daného turnaje jsem rád, že se nám letos podařilo pro děti takto velkou akci uspořádat v rekordně krátkém čase a viděl jsem opět radost a odhodlání těch nejmenších, kteří představují budoucnost nejen zlínského karate. Děkuji všem za účast na této akci. 

uvedl sensei Robin Bařák

Velké poděkování patří Soni Mikešové a Davidovi Tomšů, kteří se o naši zlínskou výpravu starali od začátku až do konce výjezdu.

Medailistům ještě jednou gratulujeme a na všechny naše malé karatisty se těšíme zase v dojo! Oss!

Fotogalerie https://photos.app.goo.gl/MtGg4AFgWxmPYnzUA

Podporují nás